Konto osobiste Alior Bank

Alior Bank

Sprawdź całą ofertę on-line

Alior Bank
Konto osobiste Alior Bank to nowoczesna oferta dla nowoczesnych ludzi. Konto z lokatą nocną, dzięki której zarobisz 1% w skali roku (bez kwoty minimalnej założenia lokaty), a jeżeli Alior Bank jest Twoim głównym bankiem otrzymasz interesujący bezpłatny pakiet "Pomocni Fachowcy"  i "Osobisty Asystent".
Najważniejsze parametry konta osobistego Alior Bank:
Zlecenia stałe – internet: 0 zł
Wysokość limitu odnawialnego: do 100000 PLN
Cash Back: TAK
Oprocentowanie: 0 %
Otwarcie rachunku: 0 zł
Prowadzenie rachunku: 0 zł / 8 zł
Opłata za wydanie karty: 0 zł / 15 zł
Opłata za używanie karty: 5 / 9 zł m-c
Przelewy przez Internet: 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce: 0 zł
Przelewy w placówce: 6 zł
Przelewy przez telefon: 5 zł
Oprocentowanie limitu odnawialnego: 14.44 %
Bezpłatne bankomaty: do 15000
wszystkie sieci
Wypłaty z bankomatów za granicą: 0 zł
Karta bezdotykowa PayPass: TAK
Karta bezdotykowa payWave:: NIE
Przelewy natychmiastowe: od 1 do 5 zł
Typy kart: MasterCard
Przelew zagraniczny: od 5 do 30 zł


Dla posiadaczy konta osobistego, których Alior Bank jest „głównym bankiem”, udostępniono bezpłatny pakiety "Pomocni Fachowcy" i usługę concierge "Osobisty Asystent".

Pakiet Pomocni Fachowcy to:
- pomoc w domu np. hydraulik, elektryk, ślusarz, naprawa komputerów itp.
- pomoc medyczna np. wizyty lekarskie, transportu medycznego, opieka domowa, infolinia medyczna itp
- pomoc w podróży samochodem: specjalistycznej pomocy technicznej w razie awarii lub wypadku samochodu na terenie całej Unii Europejskiej, w tym naprawy na miejscu,i holowanie auta oraz samochód zastępczy;
- pomoc lekarza za granicą: w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania podczas podróży zagranicznej;
- ubezpieczenia bagażu: na wypadek opóźnienia, zniszczenia lub kradzieży bagażu podróżnego 
- porady prawne: specjalistycznej pomocy świadczonej przez Alior Doradztwo Prawne
- ubezpieczenie telefonu komórkowego obejmujące kradzież oraz nieuprawnione użycie telefonu.

Pakiet Osobisty Asystent to:
- rezerwacje: pomoc w rezerwacji hoteli, biletów do kin i teatrów, miejsc w restauracji,itp.
- organizowanie transportu: pomoc w rezerwacji biletów lotniczych i kolejowych, zamawianie taksówki, organizacja wynajęcia oraz podstawienia samochodu, itp.
- organizacja usług kurierskich (zamawianie kuriera; organizacja oddania ubrań do pralni i ich odbioru; organizacja oddania butów do szewca i ich odbioru; organizacja oddania ubrań do krawca i ich odbioru)
- pomoc w zakupach m.in. wyszukiwanie sklepów i kupowanie prezentów; organizacja dostawy prezentów i zakupów; organizacja zwrotu zakupów; organizacja dostarczenia pod wskazany adres kwiatów; 
- pomoc w domu m.in. organizacja opieki nad dziećmi; organizacja drobnych usług pomocy domowej
- przydatne informacje m.in. aktualne informacje o imprezach kulturalnych, sportowych itp.
Dodaj własną opinię o koncie osobistym Alior Bank, pomoże to w podjęciu decyzji innym lub jeśli masz pytania bądź wątpliwości odnośnie danego produktu finansowego, możesz poniżej zadać pytanie do innych użytkowników serwisu lub kredytobiorców.
Wasze opinie i komentarze
Autor: euzebio
Przeanalizowałem oferte kont osobistych i chyba rzeczywiście to najlepsze konto osobiste na rynku, przynajmniej na tę chwile. Alior Bank jako nowy bank musi zdobywać jak największą liczbę klientów, stąd pewno i najlepsza oferta.
Autor: Wiktor
Nie polecam tego konta! Miałem je wraz z kontem osobistym w Mbanku. Wprawdzie w Aliorze prowadzenie konta jest bezpłatne, ale za posiadanie karty liczą sobie AŻ 9 zł. Jak dla mnie to przegięcie i jest to kwota zbyt wygórowana. Jedyny plus taki, że przelewy internetowe są bezpłatne, ale wszelkie inne opłaty powodują, że nie polecam tego konta. Na polskim rynku jest wiele atrakcyjniejszych kont osobistych.
Autor: Justyś
Konto w Aliorze mam od półtora roku. Założyłam je w związku z promocją, jaką ten bank zaproponował. Nie korzystam za dużo z tego konta, gdyż traktuję je jako to drugie, można powiedzieć zastępcze konto. Jednak opłaty, po okresie promocyjnym, strasznie mnie zaskoczyły i przerosły i dlatego też raczej je zamknę. Konto osobiste w Aliorze nie należy do ekonomicznych, raczej go nie polecam.
Autor: do euzebio
 A w czym to konto dla Ciebie jest najlepsze? ja także zastanawiam się nad nowym kontem osobistym, ale raczej nie skuszę się na Aliora. A dlaczego? Już mówię. Przede wszystkim dlatego, że oprócz ciekawej i atrakcyjnej lokaty nocnej ten bank za wiele nie oferuję. A koszta jakie ten bank od nas bierze są duże: prowadzenie rachunku 9 złotych, przelewy przez telefon 5 złoty, przelewy w placówce 6 złoty, opłata za wydanie karty 15 złoty. 
Autor: Barbara
Mimo wielkiej reklamy Alioru Banku i płacenia klientowi, że ma konto w tym banku i praca codzienna połowy naszych złotówek na koncie nie powiedziałabym, że to dobre i tanie konto. Opłata za wydanie karty 15 złotych to teraz standard, natomiast miesięczna opłata za użytkowanie karty 9 złotych to już łagodnie mówiąc zbytnia przesada. Licząc za cały rok to 108 złotych, do tego początkowa opłata za wydanie to daje 123 złote. Łatwo policzyć to utrzymanie takiego konta to ponad 10 złotych, a jakby nawet policzyć, że połowę naszych oszczędności pracuje każdego dnia to zyski z takich odsetek są śladowe, chyba, że na koncie ma się niezłą sumkę.
Autor: Tomilie
Patrząc na oferowane warunki w Alior Banku można się pokusić, ale gdy natrafia się na dalsze informacje jak opłata za prowadzenie konta, opłata za kartę to zaczynam wątpić w opłacalność. Mam konto, w którym płacę 30 zł, a zmiana o pare groszy mnie nie interesuje. Raczej wolałbym zniwelować wydatki do 0, o ile to możliwe. Nie lubię dopłacać za coś, co inni normalni ludzie mają za darmo. Ciekawi mnie jednak pakiet Pomocni Fachowcy, zastanawia mnie jak to działa? Czy ktoś z tego już korzysta? Czy rzeczywiście jest to wliczone w cenę?
Autor: Gregory
Aliora nie polecam, ale polecam wszelkie typowe konta internetowe. W tych bankach internetowych można nasze koszty jak najbardziej zniwelować do 0 złotych. Nie płaci się za utrzymanie konta, przelewy, a na koncie można wykonać szereg operacji finansowych nie płacąć za to. Ja polecam mBank, bo w tym banku internetowym posiadam konta i jestem zadowolony. Mam nawet w mBanku kartę kredytową i jestem też bardzo zadowolony. Czyli radzę banki internetowe, jest ich wiele na rynku bankowym, więc wybór jest ogromny. Wszystko zależy kto co woli. Formalności są szybko i sprawnie załatwiane, wszystko odbywa się drogą pocztową.
Autor: Rokasa
Alior Bank ma w swojej ofercie bardzo ciekawe konto osobiste. Każdy, ktory zdecyduje się na konto osobiste w Alior Banku ma możliwośc bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce ale także i na całym świecie. W ramach konta osobistego w Alior Banku jest tak zwany pakiet \"Pomocni Fachowcy\" w ramach którego klient może otrzymać pomoc od fachowców w różnych dziedzinach. Chodzi tu o przypadki jak klientowi zepsuje się samochód czy sprzęt AGD czy RTV. Przelewy internetowe w Alior Banku są bezpłatne. Dodać również trzeba, że za prowadzenie konta osobistego klient w Alior Banku nie płaci żadnej opłaty miesięcznej.
Autor: gerard
Nie zgadzam się z przedmówcą w pełni, ponieważ w cenniku opłat konta osobistego są również opcje płatne. To co napisał wcześniej przede mną przedmówca to prawda, jednak jest wiele różnych opłat w koncie osobistym Alior Banku, o których mój przedmóca nie wspomniał. Otóż w koncie osobistym Alior Banku za kartę debetową należy płacić, a opłata miesięczna za tą kartę debetową wynosi 5 złotych co daje w skali roku 60 złotych czyli bardzo dużo. A na koncie podczas jednej nocy środki zgromadzone na koncie osobistym Alior Banku pracują na 5 % w skali roku, ale niestety pracuje tylko połowa środków na tym koncie osobistym.
Autor: tolek
fajne konto pod warunkiem, ze alior jest glownym bankiem
Autor: Marcin
Niestety konto jest fajne póki Alior stara się ciebie pozyskać. Pomocni fachowcy to pic na wodę. Za każdym razem rozmowę prowadzą tak długo aż znajdą powód (przy czym mają swój regulamin inny niż pokazują na stronie) by odmówić pomocy. Mi to przytrafiło się 2 razy, uzasadnienie odmowy wykraczało poza opis warunków. np. samochód musi być nowy, awaria w domu musi wydarzyć sie w bardzo szczególnych okolicznościach .... rozczarowują bo obiecują więcej niż chcą dać.
Autor: Arti
jesli masz wplywy co miesiac na konto powyzej 10 tys zl to traktuja Cie jak krola i fachowiec zawsze sie zjawi, boja sie stracic takiego klienta. Sprawdzalem. byle pierdola, fachowiec jest, kolega zarabia 2500 - 2 razy dzwonil i szukali wymowek.
Autor: gerard
Ważne ,że można na kliencie zarobić, a później można się wykręcić tak wygląda ten bank Alior, bo jest niestety bardzo dużo złych opinii na temat tego banku.
Autor: Michał
Jakieś dwa lata temu zamknąłem konto w Alior. Podpisując rezygnację z usług zostałem poinformowany, że konto zostanie zamknięte w ciągu miesiąca. Postanowiłem po miesiącu wykonać próbę logowania do konta przez stronę. Ku zaskoczeniu okazało się, że konto funkcjonuje i mało tego - widnieją naliczone odsetki od paru groszy - dosłownie (0,07) a konto jest minusowe. Zadzwoniłem do tele-serwisu (chyba tak to się nazywa) gdzie miły pan poinformował mnie, że nie ma możliwości zweryfikowania tego (śmieszne) i kazał mi iść do placówki. Powiedziałem, że mam papier odnośnie zamknięcia konta i nigdzie się nie wybieram. Skwitował, że to nie jego sprawa i problem i się rozłączył (w końcu to bank dla ludzi - ale trzeba mieć w nim konto) Nie koniec historii. Po roku odbieram komórkę, i dzwoni facet z Alior czy jestem zainteresowany ubezpieczeniem KONTA. Ku*wa myślę... przecież nie mam konta już dawno w tym banku. Pomijając inne telefony odebrane od Alior, oczywiście kulturalnie poinformowałem tego pana o zaistniałej sytuacji i znowu postanowiłem sprawdzić stan rzeczy w sieci. Ktoś już zgadł??? Moje konto po prawie dwóch latach od rozwiązania umowy w placówce banku nadal jest aktywne, a ja otrzymuję telefony dotyczące ubezpieczeń czy kredytu. To jest skandal. Czym się chwali bank w reklamie? Ma 300 tysięcy klientów którzy przeszli z innych banków? Wydaje mi się jednak, że ta liczba to ogólna suma klientów tego ponoć najszybciej rozwijającego się ale najniezdarniej działającego banku.
Autor: piotr
Posiadam konto w Alior Bank już ok 1,5 roku. Od pewnego czasu staram się o linie kredytową . Niestety za każdym razem mam odpowiedź negatywną . Odpowiedź za każdym razem jest inna powód odmowy zawsze inny niech ktoś mi wytłumaczy czy kwota 1000 zł jest taka kolosalna że bank boi się ryzyka tym bardziej że wpływy na konto są regularne. Czy stały klient nie ma szans na traktowanie z należytym szacunkiem. Kwota taka kolosalna że bank mógł by zbankrutować ? Bank nie dba o klienta i traktuje go przedmiotowo . Ręce opadają.
Autor: Rysiek
A tak zastanawiałem się załozyć tam konto, a tutaj piszecie niezłe rzeczy na temat tego banku i funkcjonowania na polskim rynku bankowym. Na ogół jest tak banki bardzo dbają o tych potencjalnych klientów, bo mogą podpisać umowę kredytową albo umowę konta osobistego, bank będzie mieć z tego profity. Ale później jak już wszystko jest podpisane pieniądze pożyczone, albo bank posiada twoje pieniądze na kontach czy lokatach terminowych, to powoli zaczyna się zlewka typowa dla polskich banków.
Autor: gerard
Chciałeś napisać banki działające na polskim rynku bankowym, a nie polskie banki, bo niewiele ich mamy, PKO BP jeszcze i banki spółdzielcze, które co raz bardziej są konkurencyjne na rynku. To tak zwany BPS 
Autor: Kasia
To naprawdę super sprawa! Ostatnio nie chciało odpalić mi autko, było już po 22.00. Nie wiedziałam co się działo. Zadzwoniłam (nie ukrywam, że byłam też bardzo ciekawa czy faktycznie wyślą pomoc), choć byłam sceptycznie nastwiona, nie wierząc w darmową pomoc. Jednak tu się zaskoczyłam. Pan przyjął zgłoszenie, po 10 minutach od tego zadzownił mechanik z pytaniem czy nadal jest kłopot i gdzie dokłądnie jestem a po 30 minutach był na miejscu!!! Co prawda auto trzeba będzie odstawić do mechanika na dłużej, jednak pan, ktory przyjechał uruchomił samochód i powiedział, że do domu spokojnie dojade (on proponował odholowanie, ale chcialam wrócic sama). Gość wszytsko wyjaśnił, polecił mechanika, gdybym chciała. Wszytsko sprawnie i BEZPŁATNIE. Pakiet ten sprawdził się. Polecam każdemu. Tego nie ma w żadnym banku. Acha uwaga- auto nie może być starsze niż 10 lat ;) Pozdarwiam
Autor: nowa
Ja mam konto oszczędnościowe przez dwa miesiące. Niby wypłaty są za darmo ale mi pobierają za każdą wypłatę czy to w bankomacie czy w sklepie opłatę prowizyjną w wysokości 5 zł i jeszcze biorą za kartę dodatkowo 5 zł Przez te dwa miesiące wzięli gdzieś ok 60 zł Jest to mój główny bank a ja zastanawiam się nad zmianą na inny.
Autor: Zim
PRZESTRZEGAM!!! ZWYKŁE CHAMSTWO i BANDA OSZUSTÓW! Ogłaszali się, że konto za darmo i założyłem a po zaledwie kilku miesiącach zmienili reguły i wprowadzili opłaty za utrzymanie konta -8zł. Założyłem ze względu na kantor walutowy i konto walutowe i mimo, że miałem na koncie USD kilka tyś pobrali opłaty za konto złotówkowe. Na dodatek przejrzałem całą korespondencję email z banku i nie mam nic na temat tych listopadowych podwyżek. Poza tym przelewy w USD wewnątrz banku traktowane są jako krajowe a do innych banków w Polsce jako walutowe/zagraniczne. Na infolinii zwróciłem na to uwagę i potwierdzili, że muszę wybrać przelew walutowy. Zapytałem o całkowite koszty i powiedzieli mi, że całkowita opłata za przelew to 30 zł. Okazało się, że było to ponad 70 zł, bo wybrałem opcję OUR (czyli ja jako wysyłający pokrywam całość kosztów przelewu). Pani z infolinii sprytnie pominęła fakt, że w takim przypadku bank na terenie RP do którego przelewam pieniądze pobiera swoja opłatę. CZyli zapłaciłem za przelew międzynarodowy wykonany na terytorium kraju!!! A o to do H. W. przecież o to durną babę pytałem, bo mam doświadczenie w przelewach międzynarodowych. Jakby im tam lepiej płacili to bym wystąpił o zwrot do banku, ale pewnie by ja obciążyli albo z pracy wyrzucili, więc dam sobie spokój ze złodziejską instytucją. POLECAM MBANK. Zim p.s. przeczytałem na www, że opłata za kartę debet też jest wyjątkowo przyjazna - 9zł.
Autor: Tosik
A ja tam sobie chwalę, szczególnie, że ma mam opcję konta z pakietem pomocni fachowcy :D) Skorzystałam z ubezpieczenia medycznego, jest duzo taniej niż gdybym chciała pakiet bezpośrednio bez udziału Aliora. Logowanie do konta czasem nawala, ale generalnie jest ok.
Dodaj opinię, komentarz, pytanie
Autor:
Treść:

Uwaga: Komentarz ukaże się po moderacji. Nie ma potrzeby ponownego wysyłania komentarza.